ازمون خود شناسی, خونسردی

By · بهمن ۲۰, ۱۳۸۹ · Filed in سرگرمی روانشناسی, مقالات

خونسرد هستید یا عصبی-شما حتماً تا به حال واکنش های متفاوتی را از دوستان و آشنایان در شرایط مختلف شاهد بوده اید. این واکنشهای متفاوت، ناشی از تفاوت خلق و خوی آدمها با یکدیگر است. آدمها می توانند حساس و عصبی، و یا خونسرد و آرام باشند، شاید هم شخصیتی بینابین داشته باشند. شماجزو کدام دسته قرار می گیرید. آیا در شرایط خاص می توانید آرامش خود را حفظ کنید؟ آزمون زیر را انجام دهید تا خود را بهتر بشناسید.

پرسش های آزمون:
در میان آشنایان و اطرافیانتان حتماً مشاهده کرده اید که واکنشهای متفاوتی در شرایط مختلف ابراز می شود و این واکنشهای متفاوت تنها ناشی از تفاوت خلق و خوی آدمها با یکدیگر است. آیا شما می دانید چقدر حساس و عصبی و یا خونسرد هستید و در شرایط خاص آرامش خود را حفظ می کنید؟ تست امروز ما جواب این سئوالها را برای شما مشخص می کند.

۱ـ تصور کنید که در رستوران نشسته اید و سفارش نوشابه بدون یخ می دهید، ولی گارسون در نوشابه شما کلی یخ می ریزد. آیا درخواست می کنید آن را عوض کند؟
ـ بله (۱۰) ـ خیر (۰)

۲ـ آیا تا به حال از یک میهمانی مهم به خاطر گرفتاری شغلی یا درسی تان صرف نظر کرده اید.
ـ بله (۱۰) ـ خیر(۰)

۳ـ آیا زمانی که درگیر کار یا درس هستید، دچار پریشانی و افسردگی می شوید؟
ـ بله(۱۰) ـ خیر(۰)

۴ـ اگر دکتر شما توصیه کند یک هفته در منزل استراحت کنید، چه می کنید؟
ـ حرف او را می پذیرید و یک هفته در خانه استراحت می کنید.(۰)
ـ یک هفته را در منزل کار می کنید، بعد به محل کارتان برمی گردید.(۵)
ـ احتمالاً شما آنقدر مشغله دارید که اصلاً وقت نمی کنید، سری به دکتر بزنید.(۱۰)

۵ـ اگر دوست شما دو ساعت دیرتر از زمانی که مقرر کرده، به منزل شما بیاید، چه می کنید؟
ـ در را باز نمی کنید.(۱۰)
ـ این موضوع را به او گوشزد می کنید و بعد همه چیز فراموش می شود.(۵)
ـ اصلاً اهمیتی ندارد.(۰)

۶ـ آیا در حین کار، یک استراحت نسبتاً کوتاه شما را بیشتر عصبی می کند؟
ـ بله (۱۰) ـ خیر (۰)

۷ـ وقتی قرار است شخصی را رأس ساعت معینی ملاقات کنید، آیا عصبی می شوید؟
ـ بله (۱۰) ـ خیر (۰)

۸ـ آیا این موضوع که همیشه بهترین باشید برای شما اهمیت بسیار زیادی دارد؟
ـ بله(۱۰) ـ خیر(۰)

۹ـ آیا تمام فعالیتهای شما براساس برنامه ای که برای آینده دارید، انجام می شود؟
ـ بله(۱۰) ـ خیر(۰)

۱۰ـ آیا امروز با کسی درگیری لفظی داشته اید؟
ـ بله(۱۰) ـ خیر (۰)

(۷۵ تا ۱۰۰ امتیاز):
شما عجول و عصبی هستید و دارای حسن رقابت شدیدی هستید که اغلب شما را عصبی می کند. این نوع افراد معمولاً از دنیا و زندگی شان ناراضی هستند و نمی دانند کی و چگونه باید تمدد اعصاب داشته باشند. معمولاً دیگران در حضور شما خیلی احساس راحتی نمی کنند. اگر این وضعیت برای مدت طولانی ادامه پیدا کند، امکان اینکه سلامتی شما به خطر بیفتد، زیاد است. :۰۰۶۹

(۳۵ تا ۷۰ امتیاز): شما می دانید چه موقع باید مشکلات را فراموش کنید و به استراحت بپردازید. شما می دانید که رقابت برای رسیدن به اهداف لازم است، اما در این موضوع زیاده روی نمی کنید. حضور شما برای دیگران خوشایند است، مگر در شرایط خاصی که شما در وضعیت بسیار بحرانی باشید که در این صورت پرخاشگر و عصبی خواهید بود و دیگران را فراری خواهید داد.

(۰ تا ۳۰ امتیاز): براساس جوابهایی که به سئوالات داده اید، به نظر می رسد شما بسیار خونسرد و آرام هستید و به ندرت به رقابتها و دیگر مسائلی که دوروبر شما در جریان است، اهمیت می دهید. دیگران در حضور شما احساس راحتی خاصی می کنند، چون شما طبیعتاً به مسائل ریزی که دیگران ممکن است مورد توجه قرار دهند، بی اهمیت هستید. اگر چه این نگرش نسبت به زندگی تضمین کننده سلامتی شماست، اما مراقب باشید موقعیتهای خوب را با این خونسردی و بی توجهی از دست ندهید.

نظر شما چیست؟